Choď na obsah Choď na menu
 


„A. Rybak: Dúfam, že v Litve dostanem výživné jedlo!“

6. 4. 2012

„A. Rybak: Dúfam, že v Litve dostanem výživné jedlo!“

file45253909_51d33a9a1.jpg

 

Článok publikovaný na www.DELFI.lt, 26.03.2012
Pre prečítanie originálu kliknite tu
Autor: Gintarė Alasauskytė
Našla Zhanna Sergueeva
Anglický preklad Jolanta Esu, upravila Anni Jowett.
_________________________________________________

O dva týždne sa vráti do Litvy a súhlasil, že vystúpi s účastníkmi LNK projektu „Hlas Litvy“ (Lithuania Voice),  charizmatický Alexander Rybak vraví, že si perfektne pamätá Litvu a jej ľudí. Tentokrát dúfa, že bude mať viac voľného času, aby navštívil miestne pamiatky a konečne sa najedol výživného jedla...

„Nebolo dlho tajomstvom, že potom čo som vyhral Eurovision Song Contest, môj život sa výrazne zmenil. Šialene veľa cestujem, mám kopec koncertov a nemám čas pre seba, ale veľmi som sa snažil a nakoniec som dokázal uvidieť pozitívne stránky tejto časti môjho života – našiel som spriaznenú dušu. Môj vzťah s ňou je ideálny, pretože... vidíme sa len zriedka. Keď prídem domov a stretneme sa, priťahuje nás to k sebe príliš na to, aby sme hľadali niečo, čo nás nahnevá. Takže si udržujeme dobrý vzťah,“ odhalil pre Delfi cez telefón tajomstvo šťastného vzťahu umelec známy nielen v Európe.

Spevák priznal, že keď cestuje do zahraničia, snaťí sa nebyť zavretý medzi štyrmi stenami: „Keď pricestujem do krajiny, snažím sa tráviť menej času v koncertnej sále, ale tráviť viac času pozorovaním ľudí a miest. Vlastne, v poslednom čase jem skôr menej, takže pamätám na litovskú pohostinnosť a dúfam, že budem dobre kŕmený,“ srdečne sa smeje A. Rybak.

V exkluzívnom rozhovore pre DELFI víťaz Eurovision 2009 povedal: Najviac sa mu cnie po pokoji a pohode a momentálne preferuje koncerty v útulných kluboch menších miest, pretože tam cíti, že umelec môže rozprávať s publikom tvárou v tvár. Avšak povedal, že nikdy nezabudne na tak dôležitú udalosť, akou je „Eurovision“, ktorá zmenila jeho život. Z toho dôvodu umelec každý rok sleduje súťaž: kto je zúčastnený, čo sa zmenilo k lepšiemu alebo horšiemu. A, samozrejme, sleduje nové talenty.

„Myslím, že je potrebných viac takých súťaží, ako je „Hlas Litvy“ – ako inak môžu mladé talenty ukázať ich schopnosti? Navyše, bez predchádzajúcej zaujatosti poroty, ale len počúvaním vystúpenia. Je to ako keď som bol v „Eurovision“, a zas, bol by som šťastný, keby som robil svoju pieseň bez tanečníkov, ale pódium potrebuje predstavenie. Ja nepotrebujem predstavenie, ja chcem počuť človeka spievať, jeho hlas je dôležitejší. Preto sa „Hlasu Litvy“ zúčastním s veľkým potešením a nepochybujem, že budem nejak užitočný. Samozrejme, ako som povedal, teším sa na skvelú a srdečnú pohostinnosť – pozrite, aký som chudý!“ žartovne ukončil rozhovor a A. Rybak vás pozýva, aby ste sa k nemu pripojili vo finále „Hlasu Litvy“ počas Veľkej noci.

 

 zdroj: www.facebookies.org/2012/03/26/16950/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.