Choď na obsah Choď na menu
 


2 články: Nórska tlač o Alexandrovi v Baku. 22. – 23. máj 2012

2. 6. 2012

2 články: Nórska tlač o Alexandrovi v Baku. 22. – 23. máj 2012

 Článok publikovaný na www.aftenposten.no 22.05.2012

Text a foto Arve Henriksen.

Link na originál článku tu

Preložila Marianne Saietz

aftenposten.jpg

 

Foto: „Bude to ako malé prázdniny, vrátiť sa do tohto cirkusu, hlavne teraz, keď som tak veľa cestoval po Európe,” hovorí Alexander Rybak 

 

Rybak si dal prestávku od skúšok Baku

BAKU (Aftenposten.no): Alexander Rybak je v strede víru záverečných skúšok na Barrat Due, ale predsa si našiel čas na nie tak malý comeback do cirkusu okolo Eurovision.

Vo štvrtok  Alexander Rybak v prestávke druhého semifinále počas Eurovision Song Contest, kde bude reprezentovať Nórsko aj Tooji. Pre víťaza Eurovision z roku 2009, výlet do Baku je milou prestávkou v príprave na skúšky.

 

Bude to ako malé prázdniny, vrátiť sa do tohto cirkusu, hlavne teraz, keď som tak veľa cestoval po Európe. Zároveň veľa cvičím, aj na letnú show s Bettan a Didrikom Solli-Tangenom a potom mám tiež skúšky z huslí. Kvôli tomu trénujem niekoľko hodín každý deň, takže konečne dostanem papier, na ktorom bude napísané, že som huslista,“ hovorí.

 

Včera si vzal čas na stretnutie s miestnymi Rybak-fanúšikmi a súdiac podľa nálady fanúšikov nič nenasvedčuje poklesu popularity. „Je krásne mať prestávku a pripomenúť si, že mám aj túto super stránku,“ vraví. 

 

16-ročná Narmin Mammalova je Rybakovou fanúšičkou odkedy vyhral finále v Moskve. „Alexander Rybak je fantastický umelec, ktorý mixuje tradičnú hudbu s modernou a zároveň má skvelý hlas. Tu v Azerbajdžane je veľmi populárny a bol to skvelý zážitok, nakoniec ho stretnúť.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Článok publikovaný na www.tv2.no 23.05.2012

Napísala Eva Kynningsrud Dobbing. Foto: Cornelius Poppe © Scanpix

Link na originál článku tu

Preložila Marianne Saietz

madonna.jpg

Foto: Populárny: Alexander Rybak má mimo Nórska veľké meno

Alexander Rybak je tu väčší než Madonna

Rybak v Azerbajdžane vzbudil eufóriu.

„Ľudia sú tu úplne euforickí! Je tu väčší než Madonna a U2,“ vraví Per Sundnes. Alexander Rybak je v Bak, aby vystúpil v zajtrajšom programe, ale dnes si oplatil návštevu Univerzite, aby navštívil škandinávskych univerzitných študentov.

„Každý tu Rybaka miluje. Jasne sa to ukázalo na Univerzite. Vidia ho ako superstar – študenti rovnako ako riaditeľ! Poskytli mu veľa politickej sili, pokiaľ ide o vzťah východ-západ. To, že vyhral, má význam – je to niečo, na čo sa čakalo dlhý čas. Je dojemné to vidieť,“ vraví.

Hviezda

Alexander Rybak, ktorý domov priniesol nórske víťazstvo v roku 2009 s piesňou „Fairytale“, sa narodil Minsku v Bieloruskej sovietskej socialistickej republike. Vyrástol v Nesoddene blízko Osla a keď vyhral Eurovision, v mnohých ohľadoch reptrezentoval východ aj západ. So skóre 387 bodov vytvoril nový rekord v súťaži a po víťazstve si v mnohých krajinách získal popularitu. „Tu je superstar,“ hovorí nadšený Per Sundnes.

Teraz zostáva čakať, či sa Tooji môže porovnávať s Rybakom!

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/05/25/17836/

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.