Choď na obsah Choď na menu
 


Alexander a Maria v Nepáli

26. 5. 2012

Alexander and Maria in Nepal

Našla a preložila Vigdis Nor.
Článok uverejnený v Se og Hør.

 

Titulok: Rybakova priateľka sa presťahovala do Tanzania. Červený text: Maria chýba každý deň.

alex_and_maria_in_nepal.jpg

Alexander Rybak je v Azerbajdžane a pociťuje všetok cirkus okolo Grand Prix (Eurovision). Ale jeho myšlienky zabiehajú k jeho priateľke – ktorá je doktorkou v Afrike.

Doktorka Maria Slyngstad (26), priateľka Alexandra Rybaka (26) sa prednedávnom presťahovala do Tanzánie, aby pracovala v nemocnici pre Nadáciu priatelia Haydom. Sú tam mnohí, ktorí potrebujú pomoc.

„Deň pred Mariiným odchodom som musel bežať a kúpiť pre ňu lekárske vybavenie, pretože jej povedali, že v nemocnici nič nemajú. Bol som prekvapený a veľmi som sa o Mariu bál,“ hovorí Alexander pre Se og Hør.

Získavanie financií
Niekdajší víťaz Eurovision nie je jediný, kto sa zapojil do misie jeho priateľky – urobili tak aj jeho fanúšikovia.

„Na moje narodeniny vyzbierali 30 000 nórskych korún (kron) – tie peniaze budú použité tak, že Maria a ostatní doktori budú mať lepšie pracovné podmienky,“ vraví Rybak.

V tieto dni je zaneprázdnený vystúpeniami v Baku, kde sa v sobotu bude konať finále Eurovision Song Contest.

Zábava v Baku
„Zatiaľ sa zabávam Eurovision. Navyše, 5 hodín denne cvičím na skúšku z huslí a pripravujem sa na letnú show s Elisabeth Andreassen a Didrikom Solli-Tangenom. Ale veľmi sa teším, že Maria sa vracia späť,“ hovorí Alexander.

Túto zimu on a jeho priateľka cestovali do Nepálu, odkiaľ sú použité aj fotografie pre tento článok. Výlet organizovala nadácia Strømme Foundation, ktorá pracuje na tom, aby sa predchádzalo využívaniu mladých dievčat v „obchodovaní s bielym mäsom“.

Umelec Intermediary company Taran (Sprostredkovateľskej spoločnosti Taran), s vlastníkom Torom Arnem Ranghusom (71) na čele, dlho sponzoruje nadáciu a vzal pár do Nepálu.

„Alexander sa zúčastní Vianočných koncertov „Silent Night, Holy Night“ (Tichá noc, svätá noc). To zarobí 500 000 kron do Nepálskej kasy. V minulosti sme na nadáciu Strømme Foundation prispievali sumou 4,8 milióna kron. V Nepáli sme na vlastné oči videli, ako budú peniaze použité,“ hovorí Ranghus.

Text: Per Sigve Kleppe
Foto: Private, Se og Hør.

Text na veľkom obrázku:
Bezhraničná láska: Maria and Alexander sú spolu jeden a pol roka. Maria v súčasnosti pracuje v Tanzánii ako doktorka, kým Alexander je zaneprázdnený skúškou a Eurovision v Baku.

Text na menšom obrázku:
Alexander a Maria mali ekologicky priateľskú dopravu,  keď boli na návšteve Nepálu na začiatku tohto roku.

 

zdroj: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150814761877811&set=o.183104285643&type=1&theater

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.