Choď na obsah Choď na menu
 


Alexander Rybak: „Posilňovanie mi dodáva sebadôveru“

1. 4. 2012

Alexander Rybak: „Posilňovanie mi dodáva sebadôveru“

Článok zo švédskych novín „Friskispressen“, uverejnené vo 4. výtlačku, 2009

Link na originálny článok: http://www.friskispressen.se/fp4-09/kandatraningsskor.aspx

Napísal Gösta Elmquist. Anglický preklad Mary-Ann Hansson.

 

alex-alexander-rybak-8001563-411-5471.jpg

 

VEK: 23 rokov

PROFESIA: hudobník / umelec

RODINA: slobodný

BYDLISKO: Nesodden, blízko Osla

ČO MÁ RÁD 1: jazz, klasiku, pop. A film.

ČO MÁ RÁD 2: „Mám rád, keď sa dievčatá dotýkajú hornej časti môjho tela, kým sa rozprávame.“

SÚČASTNOSŤ: CD Funny Little World
VZOR:
Gene Kelly (pretože bol taký všestranný umelec)
OBĽÚBENÝ SVAL: ramená a hruď

Zobral svoje husle, schmatol slák a – bum! Show beží. Osobný tréner Alexander sa krúti, skáče, kľaká. Každý sval sa chystá vybuchnúť. Lýtka, stehná, brucho, chrbát – všetko sa udržiava vo Friskis & Svettis v Osle.

Alexander Rybak, 23 – huslista, ktorému celý svet leží pri nohách – našiel kúzlo, o ktorom žiaden iný umelec nemohol ani len snívať.

Posilňuje vo Friskis & Svettis. „Je to „korenie“, ktoré robí moje show vzrušujúcimi. Mám viac energie a sebadôvery,“ hovorí.

Pred tromi rokmi Alexander získal licenciu ako osobný tréner. Zo začiatku bolo ľahké zarezervovať si jeho hodiny vo F & S vo Vike v Osle. Dnes už nie. Alexander si zobral voľno vo Friskis & Svettis, aby sa stal svetovým umelcom.

Kdekoľvek sa Alexander objaví, sú tam nekonečné rady hlavne násťročných dievčat a ich mám. Aj svetoznámi huslisti ako Pinchas Zukerman sú šťastní, že môžu pracovať s 23 ročným, prezident Lukašenko bol polichotený výsledkom koncertu na Alexandrovu počesť. Alexander občas v Nórsku vedie celý symfonický orchester. Občas hrá na husliach sólo, občas sprevádza operných spevákov. Alexander hrá jazz, skladá pop piesne a účinkuje v niekoľkých hrách a filmoch. Za plachou chlapčenskou ofinou a hustým obočím upiera zrak na svet pár zvedavých očí. Alexander berie všetky hysterické prejavy úcty s obrovským úsmevom. NEbude nikdy zaťažený, otrávený, nahnevaný, alebo prinajmenšom trošku unavený všetkým týmto hurhajom? Friskispressen sledovalo Alexandra Rybaka na celkom „normálnom“ vystúpení vo Vällingby centre neďaleko Štokholmu.

Nebol to koncert, len pár hodín podpisovania sa v obchodnom dome, ktoré bolo prichystané k vydaniu Alexandrovho posledného CD.

Dom, kde sa zhromaždili tisícky ľudí, strážili policajné autá. Ochranka blokovala vchody a viedla nekonečný počet ľudí do pomaly postupujúceho radu čakajúceho na autogram. Na pódiu vo vstupnej hale stál Alexander a prijímal pozdravy so širokými očami a veľkým úsmevom. Husle ležali na stole spolu s plyšovým zvieratkom, kým kytice s malými papierikmi s vyznaniami lásky šírili svoju vôňu.

Diváci v dlhej línii prechádzali okolo pódia, dostávali podpisy a fotili sa s ich vzorom. Alexander objímal, písal, spieval super pieseň Fairytale a opäť sa usmieval.

rybak-trnar-p-friskis_54446724.jpg

 

 

Čo je lepšie – ťahať sláčik cez husle alebo naberať svalovú hmotu vo Friskis & Svettis?

„To záleží od toho, či mám publikum, alebo nie,“ hovorí.

Nikdy sa mu neminú diváci a počet ľudí v Alexandrovej skupine na Facebooku neustále rastie. Skupina, ktorej nepretržite pribúdajú noví členovia „Mamou pre Alexandra Rybaka ako zaťa“.

Alexandrov príbeh by mohol byť muzikálom o šikanovanom utečeneckom dieťati, ktoré vyrastá ako hudobný zázrak, aby nakoniec dobyl svet.

Alexander, alebo radšej Alieksandr Igaravič Rybak, sa narodil 13. mája 1986 v meste Minsk v bývalom Sovietskom zväze. Jeho otec Igor bol známy huslista a mama Nataša úspešná klaviristka.
Oveľa neskôr jeho otec pochopil, že už od Alexandrovho narodenia bolo jasné, že by sa mal stať umelcom.

Alexander, ktorý hral na husle a na klavír od piatich rokov, mal nezvyčajnú výchovu. Kým sa jeho kamaráti hrali, Alexander hral na husle. Niekedy aj tri hodiny denne. Ak aj niekedy protestoval, jeho rodičia ho podplatili – legom.
Ako 14-ročný nastúpil na
Barratt Due Music Institute. Tam stretol svoju prvú veľkú lásku, Ingrid. A bola to ona, kto priviedol Alexandra do Friskis & Svettis. Ingrid si nemyslela, že Alexandrova postava je dosť dobrá. Navyše vychvaľovala krásne telo iného chlapca.
„Bol som odkopnutý. Odporné súťaženie,“ vraví Alexander.
Silnejšie, štáhlejšie telo a lepšie zdravie mohlo pomôcť. Vo Friskis & Svettis v Osle si neuvedomili, kto prišiel, keď sa v telocvični prvýkrát objavil málo sebavedomý, chudý chlapec hudobník.
Ale potom Alexander začal. V telocvični cvičil minimálne tak intenzívne ako na husliach. A zrazu tam bol ako osobný tréner.
„Trénerské povinnosti neboli také ťažké. Bolo to len rozprávanie niekoľko hodín týždenne. Okrem toho, príležitostne som mohol dostať voľno kvôli hraniu.“

To bolo vtedy – pre januárom toho roku, keď Alexander súťažil v nórskom výbere na Eurovision Song Contest. Huslista prišiel ako veterná smršť v nórskych obývačkách s jeho Fairytale. Porazil všetkých súperov, stal sa nórskym superhrdinom a vo Friskis & Svettis si musel vziať voľno. Vzťah s Ingrid skončil po piatich rokoch. Ale bola to ona, komu napísal víťaznú pieseň Fairytale.

Ak by si ktokoľvek myslel, že Alexander bude čoskoro späť z „dovolenky“ vo Friskis & Svettis, po európskom finále v Moskve to definitívne padlo. Odvtedy ho volala celá Európa a takmer každý večer mal koncert.
Ale F & S je stále tu a Alexander sa tam jedného dňa iste vráti.
„Friskis & Svettis má dobrý prístup. Nie je to také pozoruhodné. Celkom ako chcem, aby to bolo. Je milé cvičiť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a najlepšie je, že sa nikdy necítite zle alebo ako vyvrheľ,“ vraví Alexander.
Vo Friskis & Svettis v Osle tiež nezabudli na ich osobného trénera. Všade – v telocvični aj na kondičných cvičeniach – z reprákov znie Alexandrova Fairytale. Čarovná nórska pieseň si podrobila nielen celú Európu, ale aj Friskis & Svettis.

x_24db6724.jpg

 

 

5 otázok pre Alexandra:

Ako trénovanie ovplyvňuje tvoju hudbu?
Keď som netrénoval, stal som sa zlostným a agresívnym. Cvičenie mi dáva lepší balans a mám viac psychickej sily počas koncertov. Vyžarujem viac sily.

Ako často posilňuješ počas turné?
Príliš zriedka. Ale robím nejaké kliky a brušáky, keď mám čas. A tiež posedenia... Často cvičím bez toho, aby som o tom vedel. Napríklad, bicyklujem na pláž a naspäť, pracujem v dome alebo v záhrade.

Čo cvičíš?
Za normálnych okolností striedam spinning, naberanie váhy a posilňovanie 4 - 5 krát do týždňa.
Najmä hruď, chrbát a ramená.

Prečo si sa rozhodol cvičiť vo Friskis & Svettis?
V mojom biznise je mnoho kritikov, ktorí ma vidia ako malého chlapca a sú skeptickí, čo sa mojich názorov týka. Preto je to také milé, že vo Friskis & Svettis je niekto, kto ma pozdraví a ja zažívam okamih úspechu zakaždým keď cvičím.

Ktorý je tvoj obľúbený sval?
Mám rád, keď sa dievčatá dotýkajú hornej časti môjho tela počas nášho rozhovoru. Zostávam vo forme v oblasti hrude a ramien. Tak je to.

VIDEO
httpv://www.youtube.com/watch?v=rprKyBgUHsE” frameborder=”0″ allowfullscreen>

 

zdroj: www.facebookies.org/2012/03/15/16617/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prailiasleene qzpri

(Williambop, 25. 7. 2021 19:19)

writing services https://writeanessay24.com/ - essay writing software essay writing auto essay typer https://writeanessay24.com/

Prailiasleene hrfau

(Jamestix, 20. 7. 2021 19:01)

buy essay paper https://writeanessay24h.com/ - essay hook generator doing homework write an essay for me https://writeanessay24h.com/

Prailiasleene sehob

(CarlosTop, 20. 7. 2021 18:11)

us essay writers https://paperwriteract.com/ - buy dissertation help with homework write essay https://paperwriteract.com/

Prailiasleene spwvu

(Sharylmailk, 20. 7. 2021 16:23)

writing essays help https://paperwriterusd.com/ - buying essays online essay helper easy essay writer https://paperwriterusd.com/

Prailiasleene somig

(Jamestix, 20. 7. 2021 5:19)

help me with my essay https://writeanessay24h.com/ - do your homework argumentative essays writes your essay for you https://writeanessay24h.com/

Prailiasleene mkgco

(CarlosTop, 19. 7. 2021 21:29)

online essay writer https://paperwriteract.com/ - buy cheap essay paper writer essaytypercom https://paperwriteract.com/

Prailiasleene fkpea

(CarlosTop, 19. 7. 2021 18:10)

paper writer https://paperwriteract.com/ - write an essay paper writer generator dissertation help online https://paperwriteract.com/

Prailiasleene mvbwo

(Anthonyjed, 19. 7. 2021 12:31)

cheap essay writer https://turbopaperwriter.com/ - help with homework essay writer cheap argumentative essay https://turbopaperwriter.com/

Prailiasleene afuuo

(Anthonyjed, 19. 7. 2021 8:03)

edit my essay https://turbopaperwriter.com/ - how to do your homework good essay writer online writing essays help https://turbopaperwriter.com/

Prailiasleene coimc

(WhitneyCix, 19. 7. 2021 5:47)

argumentative essays https://instantcollegeessay.com/ - essaytypercom how to write a essay write my essay https://instantcollegeessay.com/

Prailiasleene afmhr

(Louisefet, 18. 7. 2021 19:31)

write my paper for me https://turboessaywriter.com/ - online dissertation writing service essay writer generator buy dissertation paper https://turboessaywriter.com/

Prailiasleene xfxkl

(Anthonyjed, 18. 7. 2021 19:14)

edit my essay https://turbopaperwriter.com/ - my essay writer help with writing an essay help with writing a paper https://turbopaperwriter.com/

Prailiasleene orvqy

(Diedrawefly, 18. 7. 2021 16:23)

essay writer reddit https://writeapapper24h.com/ - essay help write essay for you write a paper https://writeapapper24h.com/

Prailiasleene fstzg

(BaillaJaKsmeace, 18. 7. 2021 10:12)

paper writer generator https://essaywriter1day.com/ - essay writer reviews homework help paying someone to write a paper https://essaywriter1day.com/

Prailiasleene eudis

(Ashleytow, 17. 7. 2021 11:46)

how to write an essay https://paperwriterblk.com/ - paper writer generator write a paper the last hour https://paperwriterblk.com/

Prailiasleene thrvq

(CarlosTop, 17. 7. 2021 9:03)

argument essay https://paperwriteract.com/ - help with writing a paper help with homework buy dissertation online https://paperwriteract.com/

Prailiasleene zexsn

(Louisefet, 17. 7. 2021 6:13)

writing paper https://turboessaywriter.com/ - essay writer free dissertation help online free essay writer https://turboessaywriter.com/

Prailiasleene scoaf

(Anthonyjed, 17. 7. 2021 4:07)

how to write essay https://turbopaperwriter.com/ - type my essay paper writer generator essay writing software https://turbopaperwriter.com/

Prailiasleene vjcvl

(MirtyCypebreari, 17. 7. 2021 2:22)

paying someone to write a paper https://perwriter24h.com/ - online homework write a paper essay writer cheap https://perwriter24h.com/

Prailiasleene enbeb

(Helentop, 16. 7. 2021 18:55)

writes your essay for you https://essaywritingcorp.com/ - best essay writer the last hour essay writing https://essaywritingcorp.com/