Choď na obsah Choď na menu
 


Alexander Rybak na Eurovision 2012 v Baku. 3 články.

27. 5. 2012

Alexander Rybak na Eurovision 2012 v Baku. 3 články.

Alexander Rybak: “Baku je pre mňa takmer rodné mesto”

Článok publikovaný na vesti.az, 20.5.2012, 13:24

Link na originál článku tu. Žurnalistka Yeg’ana Rzahanova.

Našla a preložila Zhanna Sergueeva. Anglická úprava Lillian Llewellyn.

Oficiálna otváracia ceremónia medzinárodnej pesničkovej súťaže „Eurovision 2012“ sa konala v Euroclube v Baku, 19. mája, aj za účasti Alexandra Rybaka. Ako spevák povedal pre Vesti.Az, je šťastný, že opäť raz prišiel do Baku.

„Zakaždým, keď ma pozvú do Baku, s radosťou súhlasím, pretože vaše mesto je pre mňa takmer ako rodné mesto. Stretol som tu mojich starých priateľov. Čo sa týka súťaže „Eurovision 2012“, verím, že ju usporiadate na najvyššej úrovni,“ povedal Alexander Rybak.

Eurovision Song Contest v Baku bola oficiálne otvorená.

Článok publikovaný na http://eurovision.vesti.ru/, 20.5.2012

Link na originál článku tu. Žurnalistka Natalia Kiseleva.

Našla Sonya Luzina. Preložila Zhanna Sergueeva. Anglická úprava Lillian Llewellyn.

12.jpg

Preklad častí týkajúcich sa  Alexandra Rybaka:

Zrazu pre všetkých tých, ktorí boli prítomní, sa na koberci zjavil Alexander Rybak, nórsky víťaz „Eurovision 2009“, ktorá sa konala v Moskve. Alexander sa stal prvým umelcom na koberci, ktorý spôsobil rozruch tak medzi novinármi, ako medzi fanúšikmi. Pre jeho príchodom bolo všetko tiché. Alexander veľkoryso poskytoval rozhovory, rozdával autogramy a fotil sa s každým, kto si to želal.

„Nikdy som nevidel pre „Eurovision“ také prípravy ako v Baku. Prípravy zatiaľ pokračujú. Pravdepodobne sami môžete vidieť, že stavbári a pracovníci nepretržite niečo robia. Mesto sa mení pre našimi očami. Mnohí sa obávali, ako sa toto všetko uskutoční, či budú mať na všetko dosť času, ale zvládajú to. Len si predstavte, že arénu špeciálne pre „Eurovision“ vybudovali za menej než rok. Ako je to možné? Menej než rok! Také niečo sa v žiadnej inej krajine nestalo,“ povedal Alexander Rybak pre spravodajcov z „Vesti.Ru“.

Neskôr na Otváracej ceremónii Alexander pripustil, že nesúhlasí celkom s bookmakermi, ktorí predpovedali víťazstvo Švédsku. V osobnom Rybakovom rebríčku má prvú pozíciu Cyperčanka Ivy Adam s jej skvelou piesňou LaLaLove. Objavenie sa Ivy spôsobilo oživenie aj na červenom koberci. Refrén jej piesne spievali všetci účastníci spolu s ňou.

Súťažiaci z “Eurovision” priznali ich lásku k „Buranovským bábuškám“.

Článok publikovaný nan http://www.ria.ru/, 20.5.2012, 09:40

Link na originál článku tu

Našla a preložila Zhanna Sergueeva. Anglická úprava Lillian Llewellyn.

grannies.jpg

Preklad častí týkajúcich sa  Alexandra Rybaka:

BAKU, 20. mája - RIA Novosti. Víťaz moskovskej „Eurovision 2009“ Alexander Rybak a súťažiaci zúčastnení súťaže, ktorá bola oficiálne otvorená v Baku na pódiu v „Euroclube“ v sobotu v noci pripustili, že považujú ruskú súťažiacu skupinu „Buranovskie bábušky“ ako najpríjemnejšie a najcharizmatickejšie na song-fóre 2012.

Oficiálna otváracia ceremónia bola uvedená prehliadkou delegácií 42 krajín zúčastnených súťaže v roku 2012 na červenom koberci. Začiatok bol naplánovaný na 19:00 miestneho času, ale pracovníci dovtedy ešte nepoložili červený koberec. Začiatok ceremónie bol odložený o viac než hodinu a keď prvý účastník „Eurovison“ začal prehliadku, zdalo sa, že ich nikto neohlásil. Autobusy delegácií prišli rýchlejšie než predchádzajúci súťažiaci opustil koberec a preto sa účastníci z rôznych krajín často miešali bolo ťažké prísť na to, kto reprezentuje ktorú krajinu.

Ako povedal pre RIA „News“ nórsky umelec Alexander Rybak, ktorý vyhral „Eurovision“ v Moskve v roku 2009: „žiadna krajina sa nepripravila tak veľmi ako Azerbajdžan, ale oni ešte neskončili, vlastne ešte nie sú pripravení, a každý už prišiel.“

„Niektoré budovy ešte nie sú dostavané. Dúfali, že „Eurovision“ začne trochu neskôr, ale všetko začalo už teraz. Ale hlavná vec je, že ľudia sú veľmi srdeční a pohostinní. Je tu veľa farieb. Veľa dorých chutí. Povedal by som, že mi to pripomína Moskvu – nie tak ceremóniou, ako v mnohých ostatných krajinách, a je to tu veľmi moderné,“ povedal hudobík pri vysvetľovaní nedostatočnej organizácie na otvorení.

Avšak keď sme rozprávali o „Buranovských bábuškách“ Rybak zrazu okamžite pookrial a nazval ich „naj-najrozkošnejšími súťažiacimi tu“.

„Myslím, že cyperská pieseň je najlepšia, a s „bábuškami“ by som tancoval na pesničku z Cypru. A „Bábušky“ budú v top päťke. Zahral by som si s nimi na nejakej párty, s radosťou,“ povedal Rybak.

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/05/21/17692/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.