Choď na obsah Choď na menu
 


Alexander Rybak si obliekol krídla Amora a prechádzal sa po streche v Kyjeve

2. 6. 2012

Alexander Rybak si obliekol krídla Amora a prechádzal sa po streche v Kyjeve

 

1-1.jpg

 

Článok publikovaný na absurdu.net, 24. apríla 2012, 09:18

Link na originál článku tu

Preložila Sonya  Luzina. Upravila Anni Jowett

Snehobiele krídla, očarujúci úsmev, husle a slák – namiesto luku a šípov. Takto vyzerá moderný Amor – víťaz „Eurovision“, spevák a skladateľ Alexander Rybak. Umelec dostal predstavu anjela lásky kvôli nejakému dôvodu: režisér Alexander Filatovič v Kyjeve filmoval nový klip k piesni Alexandra Rybaka „Strela Amura“ z jeho ruského albumu „Nebesa Evropy“.

img-7566-tn.jpg

Všetko na scéne bolo skutočné: skutočné páry, ktoré spevák na natáčanie vybral sám z tisícov odoslaných žiadostí na účasť z Európy, Ruska, Ukrajiny, celého Spoločenstva nezávislých štátov a aj Ameriky; kyjevská ulica a strecha hotela „Riviera“;  a Alexandrove skutočné emócie a pocity.

img_8260_tn-600x399.jpg

„Vo videu som Amor, ktorý „robí páriky zamilovanými“ a nachádza ich druhé polovičky. V skutočnom živote mám niekedy podobné pocity – moja hudba spája ľudí, veľa mojich fanúšikov sa zosobášilo, ľudia sa stretávajú na mojich koncertoch, zamilovali sa do počúvania mojich piesní. Posielajú mi ďakovné listy s príbehmi. Vďaka tomu som veľmi šťastný. Ale nikto nevie, aký osamelý je Amor, či je šťastný…“ Alexander Rybak sa delí o svoje pocity.

img-8797-tn.jpg

Alexander Rybak mal vzhľadom k nabitému koncertnému programu na natáčanie len jeden deň. Podľa scenára bolo potrebných niekoľko miest v rôznych častiach Kyjeva a meniace sa počasie: dážď, slnko, vietor.

img_8354_tn-600x399.jpg

„Nebudete tomu veriť, ale vyzerá to, že nebo nám pomôže! Na natáčanie bolo potrebné slnečné počasie – voilá, slnko svietilo; v scenári bol silný dážď – a pršalo!“

Napriek premenlivému počasiu Saša pracoval veľmi produktívne. A ani horúčava na streche, ani trojhodinový dážď neovplyvnili kvalitu jeho práce!

img_8494_tn-600x399.jpg

A keď jeho krídla, vyrobená stylistkou Lesyou Patokou, úplne zmokli, boli nahradené novými. Ale Saša bol plný sily a energie, vyzeralo to, že dážď vôbec nezaregistroval.

„Je veľmi pekné pracovať s ním, vyžaruje len pozitívnu energiu,“ vyjadril sa režisér klipu Alexander Filatovič.

img-8875-tn.jpg

A vyskytlo sa pár nehôd. Počas natáčania na bulvári Lesya Ukrainka špeciálna minihelikoptéra s kamerou, ktoré natáčala scénu z vtáčej perspektívy a bola obsluhovaná diaľkovým ovládaním, sa zachytila na elektrických drôtoch a z výšky spadla na zem. Našťastie, všetky najdôležitejšie zábery už vtedy boli natočené a na mieste dopadu neboli žiadni ľudia.

1-2.jpg

Klip „Strela Amura“ sa stal druhou spoločnou prácou dvoch Alexandrov, Rybaka a Filatoviča. Po klipe „Nebesa Evropy“ bol spevák so spoluprácou s ukrajinským režisérom veľmi spokojný. Huslista hral na streche s úžasným výhľadom na Podil a Dneper prvý raz.

img-7942-tn.jpg

Hotel „Riviera“ pre umelca spravila výnimku a povolila filmovému štábu ísť na strechu. V novom klipe „Strela Amura“, podľa nápadu režiséra, víťaz Eurovision stál v lejúcom sa daždi a úplne do nitky zmokol.

img-7849-tn.jpg

„Ale po vzhliadnutí nejakých finálnych záberov, Rybak povedal, že je stále ochotný postaviť sa chladnému dažďu v záujme umenia,“ povedal umelcov manažérka Yana Pryadko.

Už ráno po natáčaní, Alexander Rybak odletel do Švédska na turné: talentovaný Amor nechal svoje krídla v Ukrajine, takže sľúbil, že sa čoskoro vráti, aby osobne predstavil klip „Strela Amura“ v krajinách SNŠ!

img-8878-tn1.jpg

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/04/24/17460/

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.