Choď na obsah Choď na menu
 


Články o koncerte Alexandra Rybaka vo Valdres 25.06.2012.

27. 6. 2012

Články boli publikované v novinovom výtlačku Valdres 26.06.12

Napísala Anne Kjønniksen

Našla a preložila Tessa Lande. V angličtine upravila Anni Jowett

Fantastický Rybak

180271_433823109983094_203654412_n.jpg

Brilantný: Huslista Alexander Rybak, violončelista Aage Kvalbein (sediaci v pozadí) a pianista Gunnar Flaggstad v nedeľu zahrali najkrajšie perly klasickej hudby. 

Valdres Sommersymfoni začala s takmer 250 deťmi a mladými ľuďmi, ktorí hrali a cvičili od skorého rána do neskorej noci. Veľké množstvo ľudí malo skvelé zážitky z koncertov, napríklad z nedeľnajšieho v Låvin vo Vasete, kde huslista Alexander Rybak, violončelista Aage Kvalbein a pianista Gunnar Flagstad očarili celé osadenstvo.

„Sommersymfoni“ začalo

282252_433821176649954_472171583_n.jpg

Súkromná hodina: Sigurd Fosheim z Rønu vo Valdres mal počas „Sommersymfoni“ Alexandra Rybaka ako súkromného učiteľa

Deti a mladí ľudia z rozličných národov sú tu. Hrá a cvičí sa v každom kúte a škáročke Valdres Folkehøyskole. 19. začalo „Sommersymfoni“.

Leira: Išli sme na krátky výlet do Valderes Folkehøskole, aby sme zistili, ako pulzuje život v tejto obrovskej letnej škole, ktorá spája takmer 250 detí a mladých ľudí z rozličných národov.

Lekcia s Rybakom

Najprv sme dostali tip, že Sigurd Fosheim z Valdres, ktorý hrá ma husle osem rokov, tentokrát dostane ako učiteľa Alexandra Rybaka. Jemne sme zaklopali na dvere a dovolili nám cvaknúť si záber, predtým než nám milo poprosili, aby sme odišli. Mali len polhodinu a čas je drahý.

neskôr Sigurd povedal, že mať Rybaka ako učiteľa bolo zábavné a inšpirujúce.

Fantastické stretnutie majstrov

303576_433822763316462_860417798_n.jpg

Skvele sa bavili: Alexander Rybak mal v nedeľu večer v Låvin skvelý a krásny koncert spolu s čelistom Aagem Kvalbeinom a  pianistom Gunnarom Flaggstadom

V nedeľu večer si v Låvine užíval výnimočný koncert plný dom.

Čelista Aage Kvalbein, huslista Alexander Rybak a pianista Gunnar Flagstad hrali najkrajšie perly, aké kedy boli napísané a v dôvernej koncertnej hale si sa tešili sami zo seba.

Hosť Erling Sandemo vytvoril scénu tým, že sa vrátil späť v čase a rozprával, aké boli koncerty v minulosti. Bolo tam veľa smiechu, hluku a krátkych hudobných kúskov, ktoré dominovali koncertom. Ale potom sa objavil „namrzený“ a vážny Beethoven.

Udali tón

Alexander Rybak otvoril koncert jedným z najkrajších kúskov celej histórie; Chaconne od Bacha a zahral to impozantným spôsobom.

Počas celého koncertu Alexander Rybak, aký je výnikajúci a dôvtipný klasický huslista. To isté platilo samozrejme aj pre ďalších dvoch, Aageho Kvalbeina a Gunnara Flagstada, ktorí nás vzali do Talianska, Španielska a Francúzska, atmosfésrickou a citlivou hrou, ktorá niekoľkokrát priviedla obecenstvo k slzám.

A to bolo presne to, na čo Sandemo v ten večer navádzal ľudí. Získať osobnú skúsenosť s hudbou a umením, ktorú predvádzali v tejto miestnosti.

Večer skončil hravou a odľahčenou piesňou Alexandra Rybaka a plným nasadením všetkých troch. Publikum nechcelo trio nechať ísť, a tak zakončili večer ďalšou pokojnou, prekrásnou perlou.

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/06/26/18358/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.