Choď na obsah Choď na menu
 


Článok: „Didrik, Bettan a Alexander spojili sily pre radosť fanúšikov“

11. 7. 2012

Článok publikovaný na www.eurovisionary.com 09.07.2012

Link na originál článku tu

Napísal Kristján Sveinsson. Foto:  VG

article-didrik--bettan-and-alexander-join-forces-to-fans----delight.jpg

Na pódiu S tromi veľmi odlišnými interpretmi ako sú Bettan, Alexander Rybak a Didrik Solli-Tangen je garantované prakticky všetko pre chúťky všetkých. Títo traja umelci kombnujú ich štýly a talenty, aby v júli návštevníkom koncertov priniesli unikátny zážitok.

Všetky dobré veci prichádzajú do tretice a najnovšia kombinácia nie je výnimkou. Jedna polovica Bobbysocks a nepopierateľná kráľovná nórskej Eurovision Elisabeth Andreassen drží šnúru júlových koncertov a spojila sily s mladým tenoristom Didrikom Solli-Tangenom, ktorý reprezentoval Nórsko na domácej pôde na Eurovision Song Contest v roku 2010 v Osle a s piesňou My Heart is Yours skončil na dvadsiatom mieste, rovnako ako s bývalým víťazom a držiteľom rekordu Alexandrom Rybakom, ktorý ovládol celú súťaž v roku 2009 s piesňou Fairytale a pre väčšinu fanúšikov ho netreba ďalej predstavovať.

Samotná Bettan reprezentovala Nórsko trikrát, stále ako súčasť Bobbysocks, ktoré priniesli Nórsku jeho prvá víťazstvo s piesňou La Det Swinge, v roku 1994 spolu s Janom Wernerom Danielseomn skončili s Duettom šiesti a druhí na Eurovision Song Contest 1996 v Osle s I Evighet. Navyše, nórska umelkyňa so švédskymi koreňmi raz tiež účinkovala pre Švédsko ako súčasť Chips so Schlager evergreenom Dag Efter Dag v roku 1982, rovnako sedenkrát ohromila národné výbery oboch krajín – päťkrát na Melodifestivalen: v rokoch 1981, 1984, 1990, 2002 a poslený rok s Vaken i en Dröm, tiež dvakrát na Melodi Grand Prix: v roku 1998 a 2003 s Kikkim a Lottou, keď spievali Din Hånd i min Hånd. Speváčka má viac než dosť hitov z jej starších nahrávok, aby potešila ešte viac vášnivých fanúšikov.

Ich koncerty majú premiéru 5. júla v Hoteli Klubben v Tønsbergu, vystúpenia boli/budú 6., 7., 8., 13. a 14. júla,  na 14-teho sú plánované dve vystúpenia, o šiestej a o deviatej večer. Ich premiéru nedávno opísala nórska bulvárna tlač VG ako „hudobné Kinder vajce“, pričom všetci traja predvádzajú piesne z ich vlastného repertoáru, z klasickej, folkovej aj populárnej hudby, ktorú na ich vystúpení predstavujú veľmi dobre. Kombinácia ich troch sa ukazuje ako skvelý úspech v mnohých ohľadoch, hoci si ich prvý koncert vyslúžil nejakú kritiku za málo chémie medzi troma umelcami na pódiu, keďže sa snažili pretromfnúť jeden druhého. Andreassen si vyslúžila kopec chvály za jej vystupovanie na pódiu a dôveru interpreta, zatiaľ čo Alexander Rybak a Didrik Solli-Tangen potrebovali trošku času, aby si upevnili vzťah a súlad s publikom. Andreassen predviedla také rôznorodé hity ako The Lady is a Tramp a opernú áriu Queen of the Night; Solli-Tangen zožal chválu za schopnosť prispôsobiť sa a zabávať a Rybaka prirovnávali k rockstar vďaka jeho nezabudnuteľnému predvedeniu La Ronde Des Lutins od Bazziniho.

Celkovo by trio malo byť spokojné s dobrou produkciou a predvedením show, so skvelou hudobnou rozmanitosťou a pozitívnymi reakciami od tlače a rovnako aj od fanúšikov. Všetci fanúšikovia Eurovision v blízkosti Tønsbergu by sa mali posnažiť dostaťsa na ich show predtým než príde k záveru v najbližšiu sobotu – s nie menej než tromi umelcami Eurovision za cenu jedného, budete ohromne radi, že ste tam boli. Lístky stoja 482 NOK (asi 64 EUR) a a sú dostupné cez Billettservice.

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/07/09/18474/

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.