Choď na obsah Choď na menu
 


Článok: „Fy fela, aká Párty!“ Nannestad. 10. jún 2012

19. 6. 2012

Článok publikovaný na www.eub.no 10.6.2012

Text a foto Hege Høst. Link na originál článku tu. Link na sériu fotiek z článku tu.

Našla Ulli Cologne. Preložili Sara Anja & Marianne Saietz. V angličtine upravila Anni Jowett

nan.jpg

Foto: Spievanie bez hraníc. Alexander Rybak a Katrine Moholt boli hosťami show a sprevádzali ich skupiny Trio a The Fluxx.

Fy fela (Husle), aká Párty!

Nannestad: Tento víkend počas dní sa festivalu zúčastnil rekordný počet účastníkov a tisícky návštevníkov, čo spôsobilo, že mobilná sieť pravidelne kolabovala .

V sobotu na mieste festivalu silno pršalo, ale usporiadateľ festivalu, Espen Brekke, bol stále šťastný.
„Táto udalosť nikdy nebola taká veľká ako tento rok, s takým počtom predajných stánkov a účastníkov. V piatok tu bolo veľa návštevníkov, dnešok je tiež dobrý, aj napriek dažďu. Dúfame, že večer, keď sa  Alexander Rybak a Kathrine Moholt dostanú na pódium, opäť zasvieti slnko take.“

Oslavoval záverečnú skúšku

Sobotný večer priniesol pekné počasie a dobrú náladu opäť pred hlavné festivalové pódium, kde Rybak a Kathrine Moholt vyzvali ľudí k „Spoločnému spievaniu bez hraníc“.

„Je milé byť späť v Nannestade, cítim sa trocha ako na domácej pôde,“ povedal Rybak, ktorý sa chopil šance uvoľniť sa a osláviť svoj nedávny úspech na skúške.
„Dostal som A, takže teraz môžem len oslavovať a relaxovať. Preto bolo potešením byť dnes tu a byť schopný hrať bez nervov zo skúšky, ktoré som mal predtým minulý týždeň,“ povedal Rybak v zákulisí.
Skoršie v ten deň tiež usporiadal seminár, kde veľká skupina šťastných detí a mladých nacvičovala piesne, ktoré v sobotu večer na pódiu predviedli spolu s Rybakom.
„Teraz si len musím pamätať text,“ povedal ešte predtým, než vyšiel na pódium.

eub1.jpg

Foto nad a pod: Očarili publikum festivalu. Katrine Moholt a Alexander Rybak zapojili publikum do spoločného spievania Prøysen-songu pre Jørgena Hattemakera.

eub2.jpg

eub3.jpg

Foto: Showtime! Skôr v ten deň Rybak nacvičoval na večerné vystúpenie spolu s deťmi.

Spokojný usporiadateľ festivalu.

Kým Rybak hľadal texty piesní, Kathrine Moholt mala všetko pod kontrolou, a príkazmi v zákulisí udržiavala poriadok medzi deťmi plnými očakávania.
„Pre dnešok spravím zo všetkého kúsok,“ povedala usmievavá Moholt, ktorá bude čoskoro pripravená na viac spoločného spievania v show TV2 „Spoločné spievania na hraniciach“, ktorá má premiéru 20. júna.
„Samozrejme, som pravý Nannestadský vlastenec a myslím, že je pekné byť doma. Tento rok tu je naozaj veľa skvelých účastníkov a je veľkým potešením mať tu aj Alexandra,“ vraví.

eub4.jpg


Foto: Spoločné spievanie bez hraníc. Alexander Rybak a Katrine Moholt boli hosťami show a sprevádzali ich skupina Trio a The Fluxx.

Potom začala show a párty pre ľudí a vedúci festivalu Espen Brekke bol spokojný, že tmavé mračná, ktoré počas dňa hrozili večernou aj víkendovou studenou sprchou, zmizli.
„Chcem poďakovať každému, kto prispel dobrovoľníckou prácou. Tisícky hodín práce zadarmo umožnili túto akciu, a chcem poďakovať všetkým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa toto mohlo ukutočniť,“ povedal unavený, ale šťastný Brekke.
„Zdá sa, že dosiahneme aj náš cieľ pritiahnuť počas festivalových dní 8000 návštevníkov,“ hovorí.

eub.jpg

Foto: Odštartovali párty. Alexander Rybak a miestny detský zbor odštartovali párty Rybakovou piesňou „Roll with the wind“.

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/06/11/18088/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.