Choď na obsah Choď na menu
 


Článok: „Per Sundnes vyhodil Rybaka z pódia.“ Baku – 22. máj 2012

20. 6. 2012

 Článok publikovaný na www.kjendis.no 22.05.2012.

Napísali Merethe Skogrand a Jan Thomas Holmlund. Foto Håkon Eikesdal a Stella Pictures.

Link na originál tu

Preložila Venche M. Úprava v angličtine Lillian Llewellyn

stella1.jpg

Zlý zvuk: Per Sundnes vraví, že to bol on kto odmietol, aby Rybak pokračoval v hraní na piatkovom koncerte. Foto: Stella Pictures 

Per Sundnes vyhodil Rybaka z pódia

BAKU (Dagbladet): V piatok sa Alexander Rybak chystal vystupovať na Nórskom veľvyslanectve v Baku, v súvislosti s jeho návštevou hlavného mesta Azerbajdžanu.
Švédska tlač, ktorá tam bola prítomná, napísala, že Rybak zhrmel z pódia a že bol zle pripravený.
Ale generálny riaditeľ Eurovision Per Sundnes má inú verziu príbehu.

 

„Ja som bol ten, kto ho fyzicky dotiahol dole z pódia a povedal mu, aby viac nehral, pretože ten zvuk bol príliš zlý. Švédi chcú vojnu. Rybak sa nenahneval, namiesto toho stál vonku a ešte hodinu potom rozdával podpisy,“ vraví Sundnes pre Dagbladet.

Údajne zlyhali bassy a hudobné pozadie hralo zle. Aftonbladet napísal, že Rybak odmietol vrátiť sa na pódium, aby dohral pieseň „Fairytale,“ ale Sundnes to poprel.

 

„Bol v tom pekelný zvukový inžinier. Povedali sme Rybakovi, aby nešiel naspäť, lebo to bolo dosť zlé. Švédi preháňajú,“ vraví Sundnes a pokračuje:
„Bol to nórsky zvukový inžinier, kto nakoniec naladil zvuk tak, že azerbajdžanský umelec mohol spievať s playbackom.“

Rybak bude vystupovať vo štvrtok spolu s niekoľkými eurovíznymi umelcami počas druhého semifinále v Crystal Hall. Bol to on, kto mal iniciatívu vytvoriť vystúpenie.

„Bolo to hlavne zábavné, že ja som bol hnacou silou. Poslal som video so zmeskou, ktorú som vytvoril v Nórsku a Dánsku, pretože niekoľkých z nich poznám osobne. Niežeby som si myslel, že mi ukážu dvihnutý palec, ale spravili to. Potom začali pozývať ostatných umelcov a zvrtlo sa to na špeciálnu Eurovision zmesku. Som na to veľmi hrdý,“ vraví Rybak.

Vraví, že má veľkú radosť z toho, že môže byť v Baku a dať si prestávku od príprav na skúšku, aby mohol žiť super život.
No ešte predtým, ako na pódium vystúpia obaja, bývalý víťaz Eurovision a nórska nádej Tooji, Rybak má pre Tooji pár rád:

„Po víťazstve sa dobre vyspi! Myslím, že všetky rady má v sebe. Má dobrý tím – pozrite na ňu (na manažérku Kathrine Synnes), informovanú a ostražitú ako vždy. Takže si myslím, že len potrebuje nasledovať svoj vnútorný hlas. Je to šikovný chlapec, takého v Eurovision vidíte zriedkakedy,“ vraví Rybak.

 

per-300x168.jpg

Švédi chcú vojnu: Per Sundnes si myslí, že švédske noviny piatkový koncert predramatizovali. Foto: Håkon Eikesdal

 

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/05/22/17735/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.