Choď na obsah Choď na menu
 


Článok + video: „Zvládol Rybak spraviť ročník?“. 12. jún 2012

1. 7. 2012

Článok publikovaný na www.eurovisionary.com 12.6. 2012. Napísal Kristján Sveinsson

Link na originál článku tu . Našla Ulli Cologne

article-video---did-rybak-manage-to-make-the-grade.-june-12th-2012.jpeg

Mladý Alexander Rybak dokázal presvedčiť divákov, znalcov aj skeptikov keď získal víťazstvo v roku 2009. Bol by schopný mať rovnaký účinok na jeho skúšajúcich, keď tento týždeň  vyštudoval Barratt Due Institute of Music?

Alexander Rybak sa stal menom na perách každého Nóra hneď po jeho zdrvujúcom víťazstve v Moskve s piesňou Fairytale v roku 2009. Nasledoval komerčný úspech a niektorí rýchlo začali kritizovať mladú hviezdu ťaženie a žmýkanie úspechu ako len mohol a za zanechanie jeho klasického zázemia.

Avšak koncom minulého týždňa, Rybak sa stal predmetom záujmu skúšajúceho výboru na Barratt Due Institute of Music, kde musel spraviť záverečnú skúšku, dodržiac všetky úmysly a ciele minikoncertu, podľa ktorých ho hodnotili nároční akademici.

 

Ako dopadol?

No, čítajte ďalej, aby ste sa to dozvedeli! Jeho záverečná skúška sa konala v koncertnej hale, ktorá bola v každom prípade zaplnená do posledného miesta. Celá seansa trvala menej než hodinu a multitalentovaný hudobník si na otvorenie jeho praktickej skúšky vybral dielo od Bacha a Schuberta, nasledoval trošku ľahší repertoár, predstavil čísla ako Claire De Lune od Débussyho. Sprevádzal ho pianista Gunnar Flagstad obaja dokázali skombinovať svoje umelecké nadanie tak, aby v hale vytvorili fantastickú atmosféru.

 

Rybak takmer zničil svoje šance práve keď hral Claire De Lune, pretože to bolo to, na čo sa tešil najviac. Prisšli nervy a adrenalín a a v jednej chvíli sa pre bývalého víťaza Eurovision veci zdali úplne neisté.

V interview pre NRK prezradil: „To je celkom typické. To čo si myslíte, že vám bude robiť ťažkosti sa stane malinou, pretože ste tak veľa cvičili. Ale veci, na ktoré sa tešíte najviac, môžu často priniesť nervy aj adrenalín. Počas tichších častí som si musel hovoriť „Alex, pozbierať sa, nestrácaj hlavu!““

Talentovaný huslista posledným číslom skutočne prinútil dav, aby mu zobal z ruky, keď zmixoval ABBU aj Great Balls of Fire od Jerryho Lee Lewisa do ďalšieho klasického kúsku. K mixovaniu hudobných štýlov sa vyjadril takto:  

Najväčšia zodpovednosť, ktorú mám na pleciach, je mixovať a predstavovať hudobné štýly a kultúry. Moje koncerty musia odrážať veľkú rozmanitosť chutí. Preto som sa tak veľmi tešil na tento koncert, keďže to bol prakticky čisto klasický koncert,“ povedal pre NRK.

Rybak dokázal do koncertu zahrnúť aj jednu jeho vlastnú kompozíciu zvanú Dagdrøm (Daydream). Nadšený Rybak musel niečo spraviť správne a stlačiť všetky správne tlačítka, keďže ho skúšajúci ocenili známkou A.

Či ich rozhodnutie bolo ovplyvnené jeho úspechom (vrátane víťazstva Eurovision) nie je isté, ale pre mladého Rybaka musí byť upokojujúce dostať zdvihnutý palec a tiež známku s uznaním od tých, ktorých oči sú viac muzikálne vytrénované a kritické.

Video - Alexander Rybak: „Dance of the goblins“ / „Great Balls of Fire“

<a href=”

http://www.youtube.com/watch? v=9UJKuGJOhlU

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/06/15/18172/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.