Choď na obsah Choď na menu
 


Článok: Alexander Rybak o litovskom reprezentantovi na Eurovision 2012

30. 4. 2012

Článok: Alexander Rybak o litovskom reprezentantovi na Eurovision 2012

file57014031_653ff25d.jpg

 

 

Článok v litovskom a ruskom výtlačku DELFI, publikovaný 21.3.2012

Linky na originálne články: v litovčine a v ruštine

Napísal Gintarė Alasauskytė. Do angličtiny preložila Zhanna Sergueeva

“Alexander Rybak považuje Montvyda za jedného z favoritov a chce si s ním podať ruku”

Víťaz „Eurovision“ z roku 2009 Alexander Rybak, ktorý počas Veľkej noci bude vystupovať vo finálovej show „Hlasu Litvy“, v exkluzívnom rozhovore pre DELFI povedal,  že sa o veľmi zaujíma o tohtoročných súťažiacich a ich piesne. O reprezentantovi Litvy Donatovi Montvydovi sa zmienil ako o jednom z favoritov.

„Videl som vystúpenie vášho reprezentanta a ako osoba je veľmi podobný chlapcom z Back Street Boys. Ale vážne Donatas Montvydas spieva veľmi čisto v tóne a naozaj sa teším na jeho vystúpenie na pódiu „Eurovision“. Tiež sa mi páči že spieva sám, bez tanečníkov. Sledujete vystúpenie a počujete hudbu namiesto aby ste pozerali na nejakých mužov, ktorí sa predvádzajú za vystupujúcim. Hoci počas môjho vystúpenia tam tiež boli tanečníci, ale bolo to tak rozhodnuté, bol by som šťastný, keby som spieval aj bez nich. Dúfam, že stretnem D. Montvyda na „Eurovision“, ale nie pretože potrebuje moju radu, ale aby som potriasol rukou tomuto skvelému chlapcovi, nech robí čokoľvek,“ povedal Alexander Rybak pre DELFI.

Vystúpenie litovského reprezentanta si pozrite tu: 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nk4X8EWnpeA

Pre DELFI povedal, že ako vždy má veľa koncertov a pripustil, že by sa „Eurovision“ rád zúčastnil ešte raz, avšak nie ako spevák, ale ako skladateľ, pretože po získaní rekordného počtu bodov verí, že taký úspech sa nedá zopakovať a tiež necháva cestu ďalším talentom.

„Naozaj som si zamiloval umelkyňu z Cypru, jej pieseň je veľmi dobrá a myslím, ž ebude jednou z favoritov. Švédi majú tiež silné vystúpenie. A ktokoľvek príde s nápadom, že šesť starších žien sa musí zúčastniť „Eurovision“, je génius, pretože perfektne zaplnia prázdne miesto, ktoré dnes v „Eurovision“ skutočne cítiť. Na druhej strane sa môžeme tešiť, že v posledných rokoch sa piesne tejto súťaže stali modernými, originálnymi a rytmickými. Umelci sa neobávajú experimentovať a to je veľmi dobré, pretože si stále pamätáme časy, kedy Ukrajina a Grécko vyhrali s rovnakými piesňami a teraz je tu rôznorodosť, takže súťaž sa stala zaujímavejšou, farebnejšou,“ povedal A. Rybak.

DELFI nerozprávalo s týmto populárnym umelcom len o Eurovision Song Contest. Množstvo ďalších všeobecných a dojemných tém interview bude na našom portáli zverejnených už čoskoro.

Alexander Rybak – nórsky huslista, spevák, skladateľ a herec, ktorý reprezentoval Nórsko na Eurovision Song Contest 2009 v Moskve a vyhral súťaž s piesňou „Fairytale“ tým dal právo usporiadať Eurovision Song Contest 2010 Nórsku.

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/03/23/16732/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.