Choď na obsah Choď na menu
 


Článok: Alexander Rybak vo Vilnius

30. 4. 2012

Článok: Alexander Rybak vo Vilnius

aleksandras-rybakas-su-zurnalistais-bendravo-spaudos-konferencijoje-4f817fcc5d4b0.jpg

 

 

Článok publikovaný na www.15min.lt 08.04.2012, 14:39

Napísala Viktorija Navickaitė. Fotografie Luko Balandžio.  Link na originál článku tu.

Našla Ulli Cologne. Preložila Dominyka Kolenda

 

Víťaz súťaže „Eurovision“ Alexander Rybak, ktorý je na návšteve v Litve, hovorí, že litovský reprezentant Donatas Montvydas pripomína Georgea Michaela

Vo Veľkonočnú nedeľu popoludní sa zástupcovia litovských médií zhromaždili v hoteli „Dvaras“ (umiestnenom v centre hlavného mesta), kde nedávno prišiel nórsky spevák Alexander Rybak (25) a je tam ubytovaný. Zišli sa na tlačovej konferencii, kde spevák povedal, ako sa cíti počas pobytu v Litve a na ktorých projektoch pracuje doma v Nórsku. Tiež sa nezabudlo na debatu o Eurovison.

Triumfiálny víťaz súťaže Eurovison prišiel v sobotu do Vilnius, kde sa zúčastní finálovej koncertnej bitky LNK projektu „Hlas Litvy“. Alexander v Litve ostane  dva dni.

Keď sa niekto spýtal Alexandra, ako strávil sobotný večer vo Vilnius, bol úprimný – namiesto nočnej zábavy v hlavnom meste si vybral relax v hoteli. „Len som relaxoval. Povozili sme sa mestom. Nešiel som von – ostal som v hoteli,“ povedal spevák. Pochválil Litovčanov: „Vaši ľudia sú veľmi láskaví a priateľskí. Cítim sa tu vítaný.“

Keď sa Litovčania vo Veľkonočné nedeľné ráno zhromažďovali okolo stolov a jeden po druhom rozbíjali veľkonočné vajíčka, Alexandrovo ráno bolo celkom normálne. Pri príležitosti uvítania sa s novinármi povedal, že Veľkú noc oslavuje neskôr. „Moja rodina bude oslavovať Veľkú noc o dva týždne, sme pravoslávni. Dúfam, že vtedy budem s nimi. Chystáme sa oslavovať Veľkú noc v Osle, v Nórsku. Nemáme špeciálne zvyky – len sa stretneme a navečeriame,“ povedal spevák.

Alexander prišiel z Nórska do Litvy sám. Pripustil, že niekedy by radšej pracoval s viac ľuďmi, ale nechce obťažovať viac ľudí. „Cestujem sám. Myslím, že umelci sú veľmi osamelí – ja tiež. Rád by som mal vlastný tím, ale nechcem obťažovať ďalších ľudí mojím rozvrhom. Jediná vec, ktorá ma v týchto dňoch teší, sú úsmevy z publika,“ povedal spevák.

Rybak pripustil, že hoci ho Litovčania privítali veľmi priateľsky, nemyslí si, že má v Litve veľa fanúšikov. „Nepracoval som veľa v tejto krajine – pracoval som v Škandinávii, Rusku, Ukrajine a Bielorusku. Som fakt šťastný, keď ma krajiny pozvú, hlavne krajiny, ktoré som dlho nenavštívil. Cítim sa naozaj privilegovaný, keď mi ľudia veria,“ povedal.

 

aleksandras-rybakas-su-zurnalistais-bendravo-spaudos-konferencijoje-4f817fe2921801.jpg

 

 Eurovision vymenil za klasickú hudbu

 

Hoci Alexander je doteraz spomínaný ako víťaz Eurovision (tento titul dosiahol vystúpením s piesňou Fairytale), hudobník zaručil, že dosah Eurovision pominul. V súčasnosti v Nórsku vytvára svoje vlastné muzikálne projekty, kým v rovnakom čase študuje hlavný odbor klasickú hudbu. „Študujem klasickú hudbu. Je to pre mňa dôležité – je to serióznejšie než pop music. Touto cestou môžem ukázať, kto skutočne som,“ povedal spevák.

A. Rybak pripustil, že teraz je vo výbere aktivít serióznejší, než bol predtým. „V budúcnosti určite nahrám album klasickej hudby. Viem, že som ďaleko od štýlu Eurovision. Teraz mám trochu času – môžem rozmýšľať o tom, čo robím. Preto je moja hudba hodnotnejšia, hĺbavejšia; som viac pripravený na vystúpenia,“ povedal spevák.

Donatas Montvydas pripomína Georgea Michaela

Hoci Eurovision ostala v minulosti A. Rybaka, stále sa zaujíma o túto súťaž a veľmi pochvalne hodnotí tohtoročného litovského reprezentanta Donata Montvyda. „Pripomína Georgea Michaela. Páči sa mi – je pekné že udržujete tradície. Nie je originálny, ale kto povedal, že je potrebné byť?“ pýta sa.

Podľa speváka, aj veľmi jednoducho pripravené vystúpenie môže triumfovať v Eurovision Song Contest. „Napríklad, nemecká reprezentantka Lena, ktorá vyhrala, tiež nebola originálny, ale publikum ju malo rado. Podporoval som ju – páčila sa mi. Môžete vyhrať bez toho, aby ste všetkých prekvapili,“ hovorí A. Rybak.

Spevák zdôrazňuje, že kvalita každého vystúpenia je určená spevákovou prípravou a úprimnosťou. „Keď stojíte na pódiu, ľudia milujú vidieť niečo prirodzené radšej než niečo, čo je nacvičené pred zrkadlom,“ myslí si spevák.

aleksandras-rybakas-su-zurnalistais-bendravo-spaudos-konferencijoje-4f817fd3ec949-1.jpg

 

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/04/12/17236/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.