Choď na obsah Choď na menu
 


Článok: Skvelá zábava s Rybakom a mladými huslistami v Ås. 4. jún 2012

19. 6. 2012

Článok publikovaný v novinovom výtlačku Østlandets Blad 4.6.12

Napísala Yana Stubberudslien

Preložili Laila S Hansen a Tessa La

as1.jpg

Foto: Alexander Rybak a mladí študenti-huslisti z  Follo poslednú nedeľu predviedli skvelý koncert

Skvelá zábava s Rybakom a mladými huslistami v Ås

Keď minulú noc Alexander Rybak a 150 mladých hudobníkov z Follo predviedlo v kine v Åsi dva skvelé koncerty, radosť bola obrovská pre malých aj veľkých.

 Ås: Na koncerte sa bavilo asi 800 ľudí  a medzi nimi tam bolo mnoho hrdých rodičov, starých rodičov a ostatných rodinných príslušníkov. “Vďaka sláčikovým koncertom som veľa cestoval po Nórsku, ale zriedka som videl tak veľa entuziazmu a takú dobrú vzájomnú spoluprácu ako tu s vami,“ vraví Alexander Rybak. A tiež dodal, že bol ohromený úrovňou, na ktorej sa nachádzajú títo študenti.

Milá atmosféra

Louise Selnes (8) z Kolbotnu sa na tento deň tešil. Patrí k takzvanému „Pancake Gangu“ (Palacinkovému gangu), ktorý pozostáva zo 75 študentov Kultúrnej školy vo veku od 6 do 9 rokov. Koncert začali  „Pancake Songom“ (Palacinkovou piesňou), ktorú vytvorila učiteľka hry na husle Marianne Thomas Farm, a ktorá je zjednodušenou verziou Fairytale. „Teším sa, že budem veľa hrať a vôbec nie som nervózna,“ povedalo osemročné dievča pred koncertom. Zábavná pieseň, predvedená dychtivými hudobníkmi a Alexandrom Rybakom v strede programu, nasadila pre zvyšok večera dobrú náladu.

Je ľahké mať ho rád.

„Veľa sme nacvičovali a tento víkend sme mali intenzívny seminár s Alexandrom, ale boli sme trošku nervózni, že sa pomýlime,“ vraví Nikita Røkke a Solveig Horn (11), ktorým sa hranie tdalo zábavné.
„Čo pre vás bolo najťažšie?“
„Zahrať „Fairytale“. Je fakt rýchla.“
„Čo si myslíte o Alexandrovi Rybakovi?“
„Je zábavný, milý, ochotný a ohľaduplný. Je ľahké mať ho rád.“

as2.jpg

Foto: Husľoví akrobati: Alexander Rybak a mladí študenti hudby ukázali, že husle sa dajú použiť mnohými spôsobmi.

Hrala sólo.

„Hrať s Alexandrom bola zábavná skúsenosť. Je veľmi šikovný a dáva zo seba všetko,“ vraví Selma French Bolstad (16) z Hudobnej školy v Åsi. „Selma má talent. Je študentkou, ktorá má špeciálnu schopnosť v robení hudby. Je veľmi hudobná,“ hrdo vraví projektová dirigentka Elisabeth Olhans.

as3.jpg

Foto: Sólo. Selma French Bolstad (16) z Åsu počas koncertu hrala sólo.

Excelentný komunikátor a motivátor.

Projektová manažérka poďakovala Alexandrovi Rybakovi za skvelú skúsenosť, ktorú ponúkol študentom aj publiku. „Koncert bol plánovaný už na jeseň. Deti sa naň veľmi tešili, a ja som zriedka videl na projekte takú účasť, ako tu. Alexander Rybak je hudobník veľmi vysokej úrovne, ale je tiež skvelý komunikátor a motivátor. Veľa detí chce hrať na husle len kvôli nemu,“ vraví projektantka Ellinor Olhans.

as6.jpg

Foto: Dostala tri podpisy:
Nicola Stephensen (8) je fanúšičkou Alexandra Rybaka. Bola uchvátená, keď dostala tri podpisy. Jeden z nich sa dostane do jej triedy.

 

as5.jpg

Foto: Toto bola skvelá zábava! Louise Slenes (8) z Kolbotnu si skvele užívala koncert

 

as4-293x300.jpg

Foto: Naplno: Edward Lund (7) naplno spieva „Fairytale“

LINK NA VIAC OBRÁZKOV Z KONCERTU našla Ulli Cologne: http://www.oblad.no/bildeserier/nyheter-bildeserier/konsert-med-a-rybak-og-strykeelevene-fra-follo-1.7382847/rybak-og-strykeelever-fra-follo-1.7382848

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/06/04/17961/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.