Choď na obsah Choď na menu
 


Recenzia koncertu Alexandra Rybaka v More, Švédsko. 4. august 2012

16. 8. 2012

Článok bol publikovaný v novinovom výtlačku Mora Tidning 4.8.2012.

Text a fotografie Selma Wolofsky

Našla Ulli Cologne. Anglický preklad Ingegerd Claesson a Mary-Ann-Hansson. Úprava v angličtine Lillian Llewellyn

 

 

mora21.jpg

V závere koncertu boli husle všade

Vattnäs : posledná udalosť tohto leta sa konala v koncertnej hale Vattnäs počas tohto víkendu, keď Alexander Rybak vystupoval s približne dvadsiatimi mladými huslistami. Túto jeseň sa tam budú konať nové projekty. V sobotu mladí ľudia z ostatných miest: zo Sollerönu, Älvdalenu a Osla, ktorí sú na ceste stať sa profesionálmi, vystupovali s Alexandrom Rybakom v koncertnej hale Vattnäs.

„Bude zábava dnes večer vystupovať s Rybakom a bolo zábavné nacvičovať s ním pred koncertom. Nacvičovali sme dnešný program a naučili sa všetko, čo budeme hrať spolu. Rozprával aj o prezentácii na pódiu a o tom, čo by sme mali spraviť pre dobrý koncert,“ – vravia dievčatá z Älvdalenu, Johanna Gjevaldsaeter,15, Frida Persson,14, a Svea Johansson, 13, pred koncertom.

mora1.jpg

Večer v deň koncertu hala potom ponúkla všetko od Rybakových vlastných skladieb až po Mozarta a sólo vystúpenia švédsko-nórskych súrodencov Milly a Augusta Magnussonovcov. Koncert, ktorý sa konal pod názvom Zorn Summer Concert, bol poslednou udalosťou v hale toto leto. To znamená, že vo Vattnäs sa očakávajú ďalšie projekty.
„Vybudovali sme dom, kde môžu umelci tráviť čas pred a po koncerte. Rozmýšľame aj o kaviarničke v záhrade, ale ešte sme o ničom nerozhodli. Potom to ostane ako plán do budúcna,“  – vraví prezident koncertnej haly, Göran Eliasson.

 Zdalo sa mu dobré, že sú to mladí ľudia, ktorí vystupujú na poslednom letnom koncerte. Koncertná hala má byť arénou tak pre veľké hviezdy, ako aj pre mladé talenty. To znamená aj zmiešané obecenstvo, čo je dobré.
„ Videl som nácvik dnešného koncertu a je tam veľa pokladov,“ vraví Göran Eriksson, ktorý bol za niekoľko týždňov prvý raz schopný byť v obecenstve koncertnej haly.

 

zdroj: http://www.facebookies.org/2012/08/10/18773/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.