Choď na obsah Choď na menu
 


Správa z Meet&Greet s Alexandrom Rybakom v Baku v Azerbajdžane. 22.05.2012

27. 5. 2012

Správa z Meet&Greet s Alexandrom Rybakom v Baku v Azerbajdžane. 22.05.2012

Napísala Narmin Mamedova

Ako viete, tento rok sa Eurovision Song Contest bude konať v našom rodnom meste Baku. Viete si predstaviť našu radosť, keď sme počuli, že náš milý Alexander Rybak bude jedným zo špeciálnych hostí tejto obrovskej show?! Jediná vec, ktorú sme naisto vedeli bola, že musíme stretnúť nášho idola. S obrovskou pomocou Alev Janbulat a ostatných členov tímu Rybak sme zorganizovali meet&greet. Úprimne, nemohla som uveriť, že taká veľká európska hviezda, človek, ktorý prekonal rekord ESC, taký zaneprázdnený človek, ktorý sa nemá čas ani naobedovať, by mohol prijať našu ponuku na zorganizovanie meet&greet.

vt6bqtocpn4.jpg

Takže tento deň (22. máj) prišiel. Čakali sme v Mariott Hotel Absheron (naozaj pekný hotel). Ešte než Alexander prišiel, všetci fanúšikovia sa stretli a rozprávali o Rybakovi. A čoskoro prišiel Alexander... Všetkých nás privítal a začal rozprávať anglicky, ako zvyčajne. Ale potom sa dosť smial, keď si spomenul, že všetci vieme po rusky (Azerbajdžan bol jedným zo štátov ZSSR). Samozrejme, najlepšou vecou, ktorá sa nám na Alexandrovi páčila bolo, že bol veľmi jednoduchý, ako „chlapec odvedľa“ (keďže som dievča, ktoré žilo v Moskve, môžem s istotou povedať, že toto je črta slovanského človeka). Najprv sa s nami zoznámil a  každého z nás privítal srdečným objatím. Potom sa veľakrát odfotil s každým fanúšikom a dával autogramy. Bolo to naozaj super, pretože aj napriek vyčerpanosti a len troche voľného času trávil veľa času s nami, s obrovskou trpezlivosťou. Ale bolo tam tak veľa novinárov a každý z nich chcel s Alexom spraviť rozhovor (myslím, že niektoré z nich ste videli na YouTube).

1wg-r4jjlw4.jpg

Najdôležitejšou vecou, ktorá sa nám na Alexandrovi páčila bolo, že s každým fanúšikom si vedel nájsť špeciálnu tému. Napríklad, nejakého dievčaťa sa opýtal, či jej tričko je v národnom štýle, pochválil doplnky iného dievčaťa a „cool“ okuliare iného (pre mňa bolo najlepším momentom, keď mi pobozkal ruku, taaak šťastnú ruku, naozaj). Len chcem povedať, že vedel tráviť voľný čas s každým fanúšikom, ktorý ho miluje, preto sme aj pre nich chceli priniesť jeho lásku.

xx2u3qvdlvc.jpg

Potom sme mu dali náš skromný darček: „the Azeri nard“ (backgammon). Niektorí z jeho fanúšikov ho začali učiť, ako hrať túto hru. Prekvapilo nás, že ľahko pochopil ako to hrať, aj keď je to ťažká hra (stále ju neviem hrať).

1yidsgtyg-y.jpg

Ach, zabudla som na dôležitú vec: všetci spolu sme spievali jeho Eurovision hit – Fairytale. Všetci sme boli ako v skutočnej rozprávke! ^_^

Tiež nám ponúkol ostať na interview s ruskými novinami („On nám to ponúkol!“ (c) Tooji J), počas ktorého sme sa naučili niečo nové o Alexandrovi. Jeho najdôležitejšie slová boli: „Moji nepriatelia sú „hranice“, ktoré bránia skutočnému talentu.“ Povedal to, pretože jeho veľká láska k neobyčajnej skupine „Buranovskie bábušky“, o ktorým si myslí, že nie každý ich má rád kvôli týmto hraniciam, ktoré nepodporujú neobyčajné skupiny. Potom rozprával o jeho veľkej láske k windsurfingu a videohrám. Ale to sme vedeli už predtým, pretože sme ozajstní fanúšikovia. Tiež rozprával o natáčaní jeho nového klipu k piesni „Strela Amura“. Keď rozprával o svojom novom klipe, povedal, že zbožňuje, keď sa stretnú milenci, a to je ten najskvelejší pocit na celom svete. Páčilo sa mu, že on bol Amor, ktorý spájal milencov.

Na konci tohto skvelého dňa sme spravili nejaké spoločné fotky, opäť každému z nás daroval srdečné objatie. Takže... myslím, že 22. máj bol jedným z najlepších dní tohto roka – bol to deň prvého semifinále ESC tu v Baku a mohli sme stretnúť tak milého, príjemného, usmievavého, nežného a charizmatického človeka.

zczprcgytoc.jpg

V tento deň sme pochopili, že takí ľudia existujú: jeden z najznámejších spevákov v Európe sa rozprával s fanúšikmi ako s priateľmi, susedmi alebo len spolužiaki. Ďakujeme ti za tieto nezabudnuteľné momenty, chlapec zo Zábavného malého sveta...

--.jpg

 

Zdroj: http://www.facebookies.org/2012/05/25/17818/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.