Choď na obsah Choď na menu
 


Účastníčka „Hlasu Litvy“ Valerija Iljinaite rozpráva o Alexandrovi Rybakovi a duete s ním

8. 4. 2012

Účastníčka „Hlasu Litvy“ Valerija Iljinaite rozpráva o Alexandrovi Rybakovi a duete s ním

Článok publikovaný na lietuvosbalsas.lnk.lt

Link na originálny článok tu

Anglický preklad Jolanta Esu, upravila Anni Jowett.

 

Litovské dievča Valerija, ktoré bude spievať s Alexandrom Rybakom, povedalo: „Do toho chlapca som zaľúbená“

alexander-rybak.-foto-fredrik-arff-200x150.jpg

 

 

Túto Veľkonočnú nedeľu súťaž Hlas Litvy začne vzrušujúcim záchvevom. Víťaz Eurovision Alexander Rybak príde kvôli konceru do Litvy. Vystúpenie talentovaného európskeho dobyvateľa s Valerijou Iljinaite z Panevežysu je netrpezlivo očakávaný, a ona priznala, že na tento duet čakala celý život.

Valerija, ako ste sa cítili, keď ste počuli, že budete mať tú česť spievať s víťazom Eurovision Alexandrom Rybakom?

Cítila som sa neskutočne, ani neviem, ako opísať ten pocit. Najskôr som tomu neverila. Myslela som, že je to len vtip. Radostnú správu mi ohlásila učiteľka vokalistov z Hlasu Litvy Rosita Čivilytė. Potom som začala skákať od šťastia. Cítila som sa akoby som bola medzi realitou a vesmírom, stále som opakovala: „Ó Bože, ó Bože, ó Bože! Vážne? Bez srandy? Vážne?“

Celý zvyšok dňa som sa vznášala v oblakoch, bola som veľmi šťastná. Avšak nakoniec som si uvedomila, že pracovať a bojovať za svoj sen tak dlho nebolo márne. Bolo tam mnoho ťažkých momentov, občas som to proste chcela vzdať a so všetkým skončiť. Rozhodne nebolo vždy všetko ružové. Často som cítila nedostatok podpory, bola som zúfalá. A uznanie, ktoré sa mi dostalo v Hlase Litvy je len dôkazom, že ak chcete, môžete urobiť čokoľvek. Len musíte makať a ukázať odhodlanie dosiahnuť svoj cieľ.

Ako sa cítite teraz, potom čo ste mali čas absorbovať túto významnú správu?

Doteraz neverím, že budem spievať s Alexandrom nielen v jednom programe, ale aj na jednom pódiu – a ešte k tomu to bude duet! Nemám šajnu ako sa správať... Veľmi sa obávam a teším na nácvik... Aké neskutočné! Každý deň, kedykoľvek sa moja nálada zhorší a vedie k nedostatku motivácie robiť nejakú prácu, spomeniem si, že počas Veľkej noci budem spievať s Alexandrom Rybakom. Cítim, akoby som ako by som sa vznášala. Napokon, mám len sedemnásť a dostala som šancu spievať s takým talentovaným človekom!

meruno-komandos-susitikimas_valerija-iljinaite-e1333446990608-187x322.jpg

 

Ako by ste zhodnotili Alexandra Rybaka? Možno ste už dlho jeho fanúšičkou?

Alexander je jedinečný umelec s jeho vlastnou identitou... A perfektnými očami! Jeho oči sú mimozemské. Neviem, odkiaľ prichádzajú takí charizmatickí ľudia. Navyše, obdivujem, že A. Rybak je husľový virtuóz. Od mladého veku cítim slabosť pre huslistov. Zjavne, vzhľadom k tomu, že v rôznych profesionálnych kurzoch, súťažiach sme zvyknutí najmä na dievčatá, všetci sme odpadli z nejakého chlapca. Táto slabosť ostala až doteraz!

Milujem farbu Alexandrovho hlasu, jeho jedinečný štýl a vysokú úroveň umeleckých kvalít. Obdivujem jeho vrúcnu komunikáciu s publikom. Alexander je schopný ovládnuť publikum. Je to skutočný profesionál.

Dúfam, že sa od tohto umelca veľa naučím. Dlho som bola a stále som jeho fanúšička! Keď Alexander vyhral Eurovision Song Contest, mala som len trinásť. Samozrejme, ako všetky moje rovesníčky, aj ja som z neho odpadávala, aj ja som mala na stene jeho plagát. A teraz môžem bezpečne povedať: „Milujem tohto chlapca!“

            Tu si môžete pozrieť video, kde je interview s Valerijou:
httpv://www.youtube.com/watch?v=cxP8kDETcV4″ frameborder=”0″ allowfullscreen>

Ako zvládnete svoju najdôležitejšiu live show?

Skúsim vrátiť sa späť do reality a uvedomiť si, že pointou je hudba. Keď sa vám dostane takej cti, je veľmi ľahké skĺznuť a začať žiť výhradne pre skutočnosť, že budete spievať s celebritou. Preto som v poslednom čase usilovne pracovala. V skutočnosti, cvičila som dňom i nocou. Nechcela by som sklamať ľudí, ktorí mi veria. Dúfam, že každému ukážem, že vďaka „Hlasu Litvy“ som sa rýchlo vyvinula.

A ako prekvapenie... Nie je to známe, ale možno nebudeme len spievať duo, ale aj nadväzovať?

Prečo si myslíte, že sa šťastie usmialo na vás a vybrali vás, aby ste spievali s Alexandrom?

Neviem. Taký je život. Teraz som vyhrala v lotérii a som príšerne šťastná. Nechcem uvažovať o tom, prečo... Proste som šťastná tak veľmi, ako je to momentálne možné. Pokúsim sa urobiť všetko čo budem môcť. Jediná veľká obava – že sa mi podlomia nohy, ak mi náhodou dá pusu. Aby som bola úprimná, veľmi sa bojím. Spievať s Alexandrom nie je len časť, ale tiež obrovská zodpovednosť. Avšak, motivuje ma nasledovné pravidlo: „niekedy musíte zísť po schodoch dole, aby ste mohli nabrať rýchlosť vyskočiť na vrchol“.

Finále súťaže „Hlas Litvy“ s Valerijou Iljinaite a ostatnými najlepšími spevákmi krajiny začne v nedeľu 8. apríla o 19:00 na lnk a naživo v hlavnej aréne zábavy.

„Lístky na veľkolepý koncert, kde sa so spevákmi z „Hlasu Litvy“ predstaví  Dima Bilan, Ruslana, Marlon Roudette’as, Sunrise Avenue, Alexander Rybak, Fools Garden a Ben Saunders, sú v predaji na bilietai.lt.“

Video pozdrav od Alexandra:
httpv://www.youtube.com/watch?v=kXvhjbCuUmI” frameborder=”0″ allowfullscreen>zdroj: www.facebookies.org/2012/04/04/17103/

 

poznámka: vystúpenie začne o 18:00

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.